Zarządzenie nr 30/2009Wójta Gminy Jeżewoz dnia 3 czerwca 2009w sprawie wprowadzenia zmian do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy w Jeżewie

Zarządzenie nr 30/2009
Wójta Gminy Jeżewo
z dnia 3 czerwca 2009


w sprawie wprowadzenia zmian do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy w Jeżewie



 
 
               Na podstawie art. 42 ustawy z dnia 21 listopada 2008r o pracownikach samorządowych ( Dz.U. Nr 223, POZ. 1458) w zw. Z zrt.33 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( Dz.U. z 2001r Nr 142, poz.1591 z póź. zmianami)
 
 
Wójt Gminy
Zarządza, co następuje:
 
 
§ 1. W załączniku Nr 1 do Zarządzenia Wójta Gminy w Jeżewie Nr 17/ 2003 z dnia 29 czerwca 2003r. w sprawie ustalenia Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy w Jeżewie wprowadza się zmiany w załączniku Nr 3 i Nr 7 do Regulaminu:
 
1)     Załącznik Nr 3 do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy w Jeżewie otrzymuje brzmienie:
 
§ 1.1. Urząd Gminy czynny jest w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku.
Szczegółowy czas pracy urzędu ustala Wójt.Czas pracy wynosi 8 godzin na dobę
(z możliwością przedłużenia do 12 godzin na dobę) i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.Praca w godzinach nadliczbowy na polecenie przełożonego jest dopuszczalna w razie potrzeb pracodawcy, w tym w wyjątkowych sytuacjach także w porze nocnej oraz w niedziele i święta.Za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje pracownikowi samorządowemu według jego wyboru, wynagrodzenie albo czas wolny w tym samym wymiarze, z tym, że wolny czas, na wniosek pracownika, może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego zakończeniu. Oświadczenie pracownika w przedmiocie wyboru jednego z tych uprawnień powinno być złożone najpóźniej w terminie 14 dni od ich powstania.Wniosek o udzielenie czasu wolnego bezpośrednio przed urlopem wypoczynkowym lub po nim powinien być złożony wraz oświadczeniem o wyborze tego świadczenia. W miarę możliwości pracodawca może uwzględnić również wnioski spóźnione lub odmienne od wcześniej złożonych.Nie mogą świadczyć pracy w godzinach nadliczbowych pracownika w ciąży, pracownik młodociany, a także pracownik zatrudniony na stanowisku pracy, na którym występują wykroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń lub natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia.Pracę w godzinach nadliczbowych wyłącznie za swą zgodą mogą świadczyć pracownicy sprawujący pieczę nad osobami stale wymagającymi opieki lub opiekujący się dziećmi w wieku do lat ośmiu. Pracownik powinien wskazać istnienie obowiązku pieczy lub opieki, a także jej konieczność.W zakresie czasu pracy pracownikom przysługują wyłącznie uprawnienia wynikające z ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008r. oraz wydanych w oparciu o jej przepisy postanowienia niniejszego regulaminu. W sprawach nieuregulowanych w w/wym. ustawie znajdują również zastosowanie przepisy kodeksu pracy.W przypadku osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy strony ustalają w umowie o pracę dopuszczalną liczbę godzin ponad określony wymiar czasu pracy, której przekroczenie uprawnia pracownika do wyboru pomiędzy prawem do wynagrodzenia, a prawem do odpowiedniej ilości czasu wolnego.

§ 2.1. Obsługa interesantów odbywa się w czasie pracy Urzędu.
2. Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy dzień tygodnia w godzinach pracy Urzędu.
 
2)  Załącznik Nr 7 do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy w Jeżewie otrzymuje brzmienie:
 
§ 1.1. Do podstawowych obowiązków pracownika samorządowego należy dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz środki publiczne, z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli.
  2.  Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności:
  -  przestrzeganie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i innych przepisów prawa,
  -  wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie,
  - udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz udostępnianie     dokumentów znajdujących się w posiadaniu jednostki, w której pracownik jest zatrudniony, jeżeli prawo tego nie zabrania,
  -  dochowywanie tajemnicy ustawowo chronionej,
  - zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami,                   zwierzchnikami,  podwładnymi oraz współpracownikami,
  -  zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim,
  -  stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych
 3.  Do obowiązków pracownika samorządowego należy sumienne i staranne wykonywanie poleceń przełożonego.
4.  Jeżeli pracownik samorządowy jest przekonany, że polecenie jest niezgodne z prawem albo zawiera znamiona pomyłki, jest on zobowiązany poinformować o tym na piśmie swojego bezpośredniego przełożonego. W przypadku pisemnego potwierdzenia polecenia pracownik jest zobowiązany je wykonać, zawiadamiając jednocześnie kierownika jednostki, w której jest zatrudniony.
5. Pracownik samorządowy nie wykonuje polecenia, jeżeli jest przekonany, że prowadziłoby to do popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub groziłoby niepowetowanymi stratami, o czym niezwłocznie informuje kierownika jednostki, w której jest zatrudniony.
6. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
7. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym podlega okresowej ocenie, zwanej dalej ,,oceną”.
8. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, jest zobowiązany złożyć oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej.
9. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej pracownik obowiązany jest określić jej charakter. Pracownik ten jest również obowiązany składać odrębne oświadczenie w przypadku zmiany charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.
10. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, jest zobowiązany złożyć kierownikowi jednostki, w której jest zatrudniony, oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w terminie 30 dni od dnia podjęcia działalności gospodarczej lub zmiany jej charakteru. 
11. Na żądanie osoby upoważnionej do dokonywania czynności w sprawach z zakresu prawa pracy pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym na kierowniczym stanowisku urzędniczym, jest obowiązany złożyć oświadczenie o stanie majątkowym.
12. Pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie stosowne do zajmowanego stanowiska oraz posiadanych kwalifikacji zawodowych.
13.  Pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa oraz jednorazowa odprawa w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
14. Pracownikowi samorządowemu może zostać przyznany dodatek funkcyjny.
15.Pracownikowi samorządowemu z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań może zostać przyznany dodatek specjalny.
16. Pracownikowi samorządowemu za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej można przyznać nagrodę.
17. Pracownikowi samorządowemu wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na zasadach określonych w przepisach w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikom samorządowej sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, wydanych na podstawie Kodeksu pracy.
 
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

metryczka


Opublikował: Maciej Pikuła (8 lipca 2009, 11:33:49)

Ostatnia zmiana: Maciej Pikuła (17 lipca 2009, 08:06:56)
Zmieniono: korekta

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 984